Zvládneme (aj) to

Predstavujeme vám seriál článkov spracovaných zamestnancami našej školy. Dozviete sa v nich rôzne nápady k rozvíjaniu poznávacích funkcií, ako sú napríklad pamäť, myslenie, či pozornosť. Získate rôzne vedomosti o tom, ako pracovať so získanými informáciami, alebo aj to, ako sa starať o duševné zdravie. Týmito (a aj ďalšími) témami vás budú sprevádzať naše asistentky učiteľa, špeciálna pedagogička a školská psychologička.

 

Učenie z domu – 10 tipov pre rodičov (reziliencie)

Učiť sa z domu – to je heslo pre školákov dnešných dní. Za týmto účelom sme pre Vás rodičia vybrali 10 užitočných tipov ako môžete adekvátne …

… čítať celý článok

 

Budovanie odolnosti (reziliencie)

Poznáte japonskú techniku „kintsugi“ (oprava zlatom)? Ide o umeleckú metódu, ktorou sa opravujú hrnčiarske výrobky. Rozbité, alebo poškodené časti …

… čítať celý článok

 

Metódy učenia pre žiakov s ADHD

Porucha pozornosti ADHD alebo ADD je mučením pre mnoho žiakov, najmä pri domácich úlohách. Za problémami s učením často stoja príčiny, ako …

… čítať celý článok

 

Ako sa naučiť nové učivo?

Myslíš si, že sa vieš učiť správne? Učíš sa spôsobom, ktorým sa naučíš za primerane dlhý čas (čas závisí od dĺžky látky) aj dostatok požadovaných  …

… čítať celý článok

 

Pojmové mapy a učenie

Častokrát mávajú rodičia pocit, že nerozumejú prečo majú deti problém pochopiť učivu aj keď je vysvetlené dostatočne zrozumiteľne. My deti ešte …

… čítať celý článok

 

Ako prijímať informácie a kritické myslenie

Dištančné vzdelávanie sa stalo neodmysliteľnou súčasťou nášho života. V tejto dobe je o to dôležitejšie, budovať kritické myslenie. Pomocou neho …

… čítať celý článok

 

Bezpečnosť na internete

Počas dištančného vzdelávania trávime viac času v online priestore. Tiež nás k tomu núti to, že sme v karanténe, čo nám tiež obmedzilo možnosti …

… čítať celý článok