Dňa 1.12.2017 sa konalo školské kolo Ruskej olympiády.

Zúčastnilo sa ho 8 žiakov z 8. - 9. ročníkov. Olympiáda pozostávala z 2 častí- písomnej a ústnej. Na prvej hodine riešili 3 úlohy. Prvá bola zameraná na počúvanie s porozumením. Dvakrát si vypočuli neznámy text a na základe počutého museli odpovedať na 10 otázok z textu formou áno- nie. Druhá úloha bola čítanie s porozumením. Žiaci si text čítali sami a odpovedali na otázky. V tretej úlohe boli otázky z ruských reálií.

Na druhej hodine porota počúvala monológ súťažiacich na vyžrebovanú tému Moja rodina. Dar tvoriť vety mohli preukázať aj pri druhej úlohe : opis obrázku,  na ktorom bol medveď polievajúci vianočný stromček.Stres zo súťaže zväzoval jazyk aj tým najvýrečnejším. Ale aj neúspech posúva vpred a dáva motiváciu do budúcna ukázať, čo vo mne drieme, povedali si viacerí....

Po sčítaní bodov za jednotlivé úlohy úspešnými sa stali títo žiaci:

1. Gabriela Grešková,VIII.B

2. Dominika Donovalová, IX.A

3. Kvetoslava Rusnáková, IX.A

Okrem nich sa súťaže zúčastnili: Patrik Tóth IX.A, Radka Vlasáčová z VIII.B, Patrik Sekerák, Marek Goldberger a Adam Szabó z VIII.A.

Vo februári budú úspešní žiaci reprezentovať našu školu na krajskom kole. Všetkým držíme palce!

Fotogaléria:

IMG_5321
bwd  Fotka 1/4  fwd