Vietnam nie je obvyklé miesto našich dovoleniek. Je to krajina od nás vzdialená tisícky kilometrov. A tak v utorok 15. novembra sme sa v kine Úsmev zúčastnili pútavého premietania.

Tretí diel / videli sme už Indiu a Peru/ vzdelávacieho projektu Svet okolo nás  nás zaviedol do juhovýchodnej Ázie, do krajiny nádherných vápencových hôr, dych vyrážajúcich scenérií, tajuplných jaskynných systémov, skvelého jedla a usmievavých ľudí. Vydali sme sa spoločne na ďalšiu cestu plnú poznania do neobyčajného Vietnamu. Vietnam, oficiálnym názvom Vietnamská socialistická republika, leží na polostrove Zadná India v juhovýchodnej Ázii. V krajine vládne komunistická strana, ktorá ale umožňuje súkromné ​​podnikanie. Hlavným mestom je Hanoj ​​a je dôležitým kultúrnym centrom severného Vietnamu.

Dozvedeli sme sa zaujímavé informácie z histórie občianskej vojny medzi severom a juhom Vietnamu, do ktorej sa zapojili okrem iného aj USA. Vojna bola vedená so značnou krutosťou. Trpeli civilisti a bolo ničené životné prostredie.

Delta Mekongu je známa ako obilnica Vietnamu a je veľmi dôležitou poľnohospodárskou oblasťou. Vypestuje sa tu väčšina vietnamskej ryže a mnoho druhov pre nás exotického ovocia.

Určite si budeme pamätať, že motorka je vo Vietname najdôležitejším dopravným prostriedkom a dá sa naložiť na ňu takmer všetko – produkciu, domáce zvieratá, ale aj rodinu. Hlavným lákadlom severného Vietnamu je nesmierne obľúbená zátoka Halong a neďaleký ostrov Cat Ba. Názov Halong znamená „ kde drak zostupuje do mora.“ Podľa legendy boli ostrovy zátoky vytvorené veľkým drakom z hôr.

Fotogaléria:

IMG_5306
bwd  Fotka 1/6  fwd