6.10.2017  sa žiaci druhých ročníkov našej školy zúčastnili besedy so spisovateľkou Elenou Elekovou, autorkou knihy pre deti

„ Môj brat nemá brata“.

Podujatie sa konalo v Kunsthale pod záštitou literárneho festivalu Like 2017.

Na začiatku im pani spisovateľka čítala zo svojej knihy. Čítanie deti zaujalo, a tak sa zahrali na detektívov a novinárov. Zasypali spisovateľku zaujímavými otázkami a nakoniec sa stali potencionálnymi  ilustrátormi danej knihy. Žiaci kreslili pod vedením študentov Fakulty umení. Potom ich výtvory boli premietané na plátne. Kresbičky i celé podujatie sa pani spisovateľke, žiakom, ale aj zúčastneným  pedagógom veľmi páčilo. Bolo prínosné nielen v tom, že sa žiaci mohli naživo stretnúť a porozprávať s pani spisovateľkou, ale aj preto, že aj od nej sa dozvedeli, aké čaro a možnosti má čítanie kníh.

Fotogaléria:

20171006_100432
bwd  Fotka 1/18  fwd