22.apríla mala naša Zem svoj veľký deň. Mala narodeniny. Každý, komu na živote na našej Zemi záleží, si pripomenul tento sviatok. A aj naša škola. Prijali sme výzvu KOSITu Košice vytvoriť selfie fotku žiakov nejakej triedy v zelenom a neskúšať a nepísať v tento deň písomky.

My sme však  túto výzvu rozhodli rozšíriť na celú školu- na učiteľov a žiakov na 1 aj 2.stupni.

Okrem toho učitelia svoju prácu na hodinách pozmenili tak, aby sa venovali problematike životného prostredia. Počas 3. vyučovacej hodiny sme si na školskom dvore vytvorili spoločnú mega fotografiu žiakov celej školy oblečených v zelenom.

Uskutočnili sme aj ďalšie sprievodné akcie:

- sadenie stromčekov – triedy p. uč. Jankovej a p. uč. Dzurušovej

- vykopávanie jám pre budúce stromčeky na školskom ihrisku / skupiny žiakov ôsmych a deviatych ročníkov /

- upratovanie školského pozemku – VII.B

- beseda - otvorená hodina geografie  na tému Život a ochrana prírody v Kanade. Hosťom bola bývalá pani učiteľka na 1. stupni Patrícia Sokolovská. Žiaci získali "z prvej ruky" informácie o živote na súkromnej cirkevnej ZŠ v provincii Alberta v Kanade. O nádhernom vzťahu k cudzincom - o pomoci deťom z Afriky, Ázie. O neskutočne dlhej zime, o krásach prírody a o vzťahu ľudí k nej. Cieľom bolo poukázať deťom na pozitíva cestovania do zahraničia. Beseda bola pre žiakov VI.A a VI.B, ktorí práve na hodine geografie sa učia o Kanade, ale aj pre V.B, ktorí preberajú typy krajín.

- deti v družine vytvorili spoločne živú reťaz a zahrali sa rôzne hry.

Myslíme si, že pre žiakov našej školy to bol veľmi zaujímavý deň.

Fotogaléria - beseda:

beseda_den_zeme
bwd  Fotka 1/16  fwd

Fotogaléria -vykopávanie jám pre stromčeky:

DEN_ZEME_SADENIE_STROMCEKOV
bwd  Fotka 1/11  fwd

Fotogaléria -sadenie stromčekov:

DSCF1080
bwd  Fotka 1/13  fwd

Fotogaléria -upratovanie školského pozemku:

IMG_3301
bwd  Fotka 1/4  fwd

Fotogaléria -kreslenie na asfalt:

20160422_114859
bwd  Fotka 1/23  fwd

Fotogaléria -ŠKD:

20160422_140754
bwd  Fotka 1/26  fwd

Fotogaléria- fotky tried:

DSCF1061
bwd  Fotka 1/17  fwd

Fotogaléria - projekt LES:

Den_zeme_3
bwd  Fotka 1/17  fwd